O nas

Baner

Śląski Szpital Urologiczny to jeden z wiodących ośrodków urologicznych na Śląsku i uznana placówka w kraju wykorzystująca w procesie leczenia najnowsze technologie w tym m. in. Robota da Vinci. We wrześniu 2023r. Szpital został włączony do GRUPY MAZOVIA i jest trzecim z kolei ośrodkiem urologicznym należącym do grupy. Każdego dnia na 7 salach operacyjnych przeprowadzanych jest ponad 20 operacji otwartych, laparoskopowych, endoskopowych oraz robotycznych. Rocznie to ponad 5 tys. operacji narządów układu moczowego, z czego ponad 3,5 tys. wykonywanych jest małoinwazyjnie. Nasi lekarze stale podnoszą swoje kompetencje szkoląc się na licznych sympozjach i konferencjach zarówno w Polsce jak i za granicą. 

Przychodnia Urologiczna

W ramach kompleksowej opieki nad pacjentem prowadzimy również Przychodnię Urologiczną, w ramach której prowadzone są pracownie zabiegowe, diagnostyczne oraz wizyty lekarskie. Każdego roku z poradni korzysta ponad 50 tysięcy pacjentów.

Ostry Dyżur Urologiczny

Nasz Szpital prowadzi również całodobowy Ostry Dyżur Urologiczny, z którego korzystają pacjenci wymagający pilnej i natychmiastowej pomocy. Rocznie w sytuacji zagrożenia życia operowanych jest na ostro blisko 1000 chorych. 

Jakość

Wysoka jakość świadczonych usług i ciągle doskonalenie jest naszym priorytetem, dlatego Szpital jak i Poradnia Urologiczna realizują zadania zgodnie z uzyskanymi certyfikatami:

  • Wymaganiami Normy PN-EN ISO 9001:2015
  • Wymaganiami Normy ISO 27001:2013
  • Certyfikat Szpital Bez Bólu

Informacja o wpływie działalności wykonywanej przez jednostkę organizacyjną polegającej na uruchomieniu pracowni RTG
oraz uruchomieniu i stosowaniu aparatów RTG na zdrowie ludzi i na środowisko.